عمومی

ساخت بناهای جدید در استان تهران با ملاحظات خاص باشد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

ساخت بناهای جدید در استان تهران با ملاحظات خاص باشد - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محسن منصوری شامگاه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه 33 درصد از منابع آبی استان تهران صرف شرب و بهداشت و مابقی برای کشاورزی و صنعت می شود، اظهار داشت: باید تدابیر ویژه ای اندیشیده شود. برای روزهایی که با برنامه کم آبی مواجه هستیم ریختن کردن.

استاندار تهران با بیان اینکه استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز کامل شده است نا درست و نادرست است که بگوییم: شهرداری حتی در یک مورد حق استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز را ندارد و باید ابتدا به فکر تامین آب شرب بود و سپس به فکر آب برای کشاورزی بود.

منصوری با انتقاد از سهل انگاری مدیریتی و عدم تصمیم گیری به موقع در حوادث گفت: با توجه به اینکه در منطقه حساس و ویژه ای قرار داریم باید تصمیم گیری شود. ئ کاربرد ریختن ها به گونه ای که در هنگام بروز حوادث با مشکل مدیریتی مواجه نشویم.

وی افزود: با توجه به اینکه تهران به لحاظ حجم جمعیت و ظرفیت های مستقر در آن باید مدیریت مناسبی در حوزه بحران داشته باشد، لازم است قبل از بحران تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.

استاندار تهران بر آمادگی لازم تاکید کرد باش همه نهادهای مرتبط با ستاد بحران با فرا رسیدن ایام نوروز و تعطیلات اعلام کردند: پیش بینی بودجه بحران باید در شهرداری ها نهادینه شود و معاونت عمرانی استاندار در صورت عدم وجود این فصل در بودجه سازمان برنامه پیشنهادی را تصویب نکند. شهرداری های استان

منصوری با اشاره به وجود گسل ها در استان تهران گفت: با توجه به این موضوع باید برای احداث ساختمان های جدید ملاحظات ویژه ای در نظر گرفته شود، بنابراین در این زمینه دستورالعمل تدوین و به شهرداری ها ابلاغ شود تا مشکلی نداشته باشیم. در آینده.”

دکمه بازگشت به بالا