اقتصادی

جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای

جزئیات فروش و حفظ سهمیه جدید بنزین یارانه‌ای

مشمولان طرح «بازتوزیع یارانه بنزین» می توانند سهمیه یارانه خود را با شرایطی در سامانه به فروش برسانند و یا حداکثر تا سقف 400 لیتر نگه دارند، اما پس از آن سهمیه به صورت خودکار به ریال تبدیل و به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. حساب.

به گزارش ایواره، طرح «بازتوزیع» یارانه بنزین از اول اسفندماه به صورت آزمایشی در جزیره کیش اجرا شد و قرار است در قشم نیز اجرایی شود و پس از بررسی و نهایی شدن، در کشور به مرحله اجرا می رسد. .

در این طرح تمامی شهروندان دارای کارت کیشوندی اعم از مالک خودرو و افراد فاقد خودرو می توانند سهمیه 20 لیتری بنزین دریافت کنند. در عین حال در این طرح قیمت بنزین تغییری نکرده و نرخ بنزین یارانه ای 1500 تومان و بنزین آزاد 3000 تومان است اما با توجه به تخصیص اعتبار بنزین به مردم به جای خودرو، هر نفر یک لیتر اعتبار داشته باشد که ایستگاه ها می توانند از آن استفاده کنند. اما کسانی که نیازی به استفاده از این بنزین ندارند می توانند اعتبار خود را برای فروش و افرادی که نیاز به خرید دارند ارائه دهند.

در این خصوص و اینکه چگونه و در چه شرایطی امکان خرید و فروش بنزین یارانه ای وجود دارد، پیگیری ایواره از مسئولان مربوطه در منطقه آزاد کیش با توضیحاتی همراه بوده است.

قیمت خرید و فروش بنزین 1500 تومان می باشد

بر این اساس متقاضی خرید یا فروش بنزین سهمیه ای یارانه ای می تواند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.benzineman.ir بنزین خود را عرضه کند. به طوری که درخواست فروش توسط فروشنده یا درخواست خرید توسط خریدار ثبت می شود که با اعلام میزان لیتر اعلام می شود. اگر فردی قصد فروش داشته باشد قیمت سهمیه ای 1500 تومانی از وی خریداری می شود و در صورت تمایل به خرید اعتبار سهمیه به کارت بانکی وی درج می شود.

باقیمانده سهمیه بنزین در پایان دوره ماهانه به طور خودکار فروخته می شود

البته لازم به ذکر است که سهمیه یارانه ها بسته به اقدام مالک در ماه های آینده قابل حفظ است. در سامانه، گزینه فروش سهمیه هر دوره ماهانه فعال است؛ یعنی اگر فردی به سامانه مراجعه نکند در پایان دوره هر مقدار از سهمیه یارانه باقی مانده وی به صورت خودکار فروخته می شود و معادل ریالی آن به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

تا 400 لیتر حفظ و پس از آن سهمیه بنزین به ریال تبدیل می شود.

اما در صورت تمایل مالک می تواند با مراجعه به سامانه گزینه مربوطه را غیرفعال کند که در این صورت دیگر سهمیه وی در پایان دوره فروخته نمی شود و با صلاحدید مالک است. البته قابل ذکر است که سهمیه تا سقف 400 لیتر در ماه های بعد حفظ می شود و در صورت تجاوز و عدم استفاده، معادل ریالی آن به صورت خودکار به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. بنابراین مشمولان پس از سقف تعیین شده یا بنزین یارانه ای یا معادل ریالی آن خواهند داشت.

به عنوان مثال در یک خانواده چهار نفره که سهمیه یارانه آنها معادل 80 لیتر است، اعضای خانواده می توانند هر مقدار از سهمیه خود را با نرخ 1500 تومان در سامانه ارائه کنند و مابقی را به میل خود در ماه های بعد پس انداز کنند. در پایان دوره معادل ریالی دریافت کنید.

منابع فروش یک بار در ماه تسویه می شود

در مورد زمان پرداخت منابع حاصل از فروش سهمیه بنزین نیز اینگونه خواهد بود که تسویه فقط یک بار توسط سازمان هدفمندی یارانه ها انجام شود. یعنی هر وقت سهمیه فروخته شد یکبار جمع آوری و تسویه می شود که لزوماً با پرداخت یارانه نقدی همخوانی ندارد.

یارانه بنزین ربطی به کارت سوخت و یارانه نقدی ندارد

لازم به ذکر است اعتبار و سهمیه بنزین یارانه ای ربطی به تغییر یارانه نقدی پرداختی در ماه یا کارت سوخت افراد ندارد و در دوره آزمایشی طرح، کارت سوخت تمامی خودروها شارژ می شود. مثل قبل.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا