استان ها

افتتاح نخستین کرسی یونسکو در مخاطرات زمین شناختی ساحلی در قشم

به گزارش ایواره از قشم، این مراسم با حضور رئیس سازمان منطقه آزاد قشم، رئیس مرکز ملی اقیانوس شناسی، رئیس کرسی یونسکو، پژوهشگران، اساتید و جمعی از مشاوران و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد. سازمان فضاپیمای خلیج فارس

رئیس سازمان منطقه آزاد قشم با تقدیر از اعضای شورای راهبردی یونسکو گفت: سازمان منطقه آزاد قشم علاوه بر ماموریت های ذاتی خود، متعهد به انجام فعالیت هایی برای رفاه و آسایش ساکنان، گردشگران و سرمایه گذاران است. “

وی با اشاره به شرایط خاص جغرافیایی و زمین شناسی این جزیره افزود: به دلیل این عوامل، خطرات و تهدیدات طبیعی و زمین شناسی زیادی ممکن است جزیره را تهدید کند، بنابراین یکی از اهداف سازمان کاهش اثرات این مخاطرات و خطرات ناشی از آن است. جلوگیری از حوادث.” به مردم.

رئیس سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: با توجه به 300 کیلومتری ساحل جزیره، بخشی از این مخاطرات مربوط به سواحل و تاسیسات مربوطه است که امیدواریم با همکاری و مشارکت آزادگان، کرسی یونسکو در مخاطرات زمین شناسی ساحلی افتتاح شود. سازمان منطقه قشم حرکتی موثر برای کاهش این مخاطرات است.

این مقام عالی ادامه داد: در تفاهم نامه اخیر سازمان منطقه آزاد قشم و سازمان زمین شناسی کشور، بخشی از مخاطرات زمین شناسی تحت پوشش این سازمان قرار می گیرد که علاوه بر تلاش این کرسی، در نظر گرفته شده است. یک فعالیت مکمل است و می تواند کمک بزرگی در کاهش خطرات باشد.

فتح الهی با اشاره به ظرفیت ژئوپارک جهانی قشم گفت: جزیره قشم به عنوان تنها ژئوپارک جهانی خاورمیانه در یونسکو به ثبت رسیده و در این راستا آمادگی داریم همکاری های آموزشی، علمی و فرهنگی را با این سازمان جهانی گسترش دهیم.

رئیس سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با قدردانی از تمامی محققان و پژوهشگرانی که در افتتاحیه این کرسی شرکت کردند، گفت: امیدواریم این همکاری ها در سطوح مختلف اجرایی شود و به ارتقای کیفیت زندگی و آسایش کمک کند. از ساکنان جزیره قشم.”

افتتاح اولین سایت یونسکو درباره مخاطرات زمین شناسی ساحلی در قشم

48

دکمه بازگشت به بالا