عمومی

آغاز پیش ثبت‌نام عتبات نوروزی از ۳۰ بهمن

آغاز پیش ثبت‌نام عتبات نوروزی از ۳۰ بهمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ایواره،

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج؛ علیرضا رشیدیان، رئیس شورای برنامه ریزی و هماهنگی مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که امروز (دوشنبه 18 بهمن ماه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حج و زیارت برگزار شد، اعلام کرد: پیش ثبت نام نوروزی. سفرهای زیارتی کشور از 30 بهمن ماه آغاز و تا 6 اسفند ادامه دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اطلاع رسانی در این زمینه 25 بهمن ماه انجام می شود، گفت: با توجه به ظرفیت های پیش بینی شده ثبت نام نهایی در روزهای 13 و 14 اسفند و از 25 اسفندماه نوروز انجام می شود. اعزام به عتبات عالیات آغاز خواهد شد.» و تا 28 آوریل 1401 ادامه خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز در این دیدار با اشاره به آغاز ثبت نام سفرهای زیارتی دانش آموزی بر لزوم ظرفیت سازی مناسب برای بهره مندی عاشقان اهل بیت از سفرهای زیارتی عتبات عالیات تاکید کرد. و خدمات بهتری به زائران ارائه دهد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب همچنین لزوم پایبندی به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و برخورد مساوی با زائران در سفرهای زیارتی را یادآور شد و در پاسخ به خیل عظیم زائران، خواستار از سرگیری کاروان های زیارتی به عراق شد. و کاهش هزینه های سفر مثبت ارزیابی شد.

این نشست با گزارش اکبر رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت و محمدحسین خوشنویس معاون توسعه مدیریت و منابع بعثه مقام معظم رهبری در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه حج ادامه یافت. خدمات هوشمند

دکمه بازگشت به بالا