عمومی

آغاز عملیات اجرایی منطقه آزاد قصرشیرین نیازمند توجه دولت سیزدهم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آغاز عملیات اجرایی منطقه آزاد قصرشیرین نیازمند توجه دولت سیزدهم - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، شهریار حیدری بعدازظهر پنجشنبه در نشست بخش خصوصی و شورای گفت وگوی دولت که با حضور وزیر اقتصاد به صورت ویدئو کنفرانس در سالن شهدای استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی 10 هزار شهید تقدیم کرده است اما حجم عظیم مشکلات زیبنده این استان نیست.

وی افزود: استان کرمانشاه استانی چهار فصل با ظرفیت های فراوان اما درگیر معضلات بیکاری بالا و آسیب های اجتماعی است.

نماینده مردم قصرشیرین سرپل‌ذهاب و گیلانغرب وی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: استان کرمانشاه دارای 6 پایانه مرزی است و به دلیل اینکه جزو استان های محروم و جنگ زده است نیاز به اعطای تسهیلات گمرکی و بازرگانی و معافیت دارد.

حیدری گفت: سرمایه گذاری در استان کرمانشاه باید تقویت شود و این استان مغفول مانده و مغفول مانده است و از وزیر اقتصاد می خواهیم در اعطای تسهیلات و معافیت های گمرکی به استان کرمانشاه کمک کند.

وی ادامه داد: در سفری که با مسئولان استان کرمانشاه به عراق داشتیم، طرف عراقی از عدم استفاده ایران از توانمندی های عراق گلایه کرد و قوانین گمرکی را دست و پا گیر دانست و باید پیچیدگی های گمرکی که در ایران وجود دارد را اعلام کنیم. در کشورهای دیگر وجود ندارد و باید توسط دولت سیزدهم اصلاح شود.

نماینده مردم قصرشیرین سرپل‌ذهاب و گیلانغرب اشاره کرد: سد هواسان در نقطه صفر مرزی قرار دارد و آبهای جاری به حق جمهوری اسلامی ایران است. عم این پروژه به عراق منتقل شده و در آنجا استفاده نمی شود و جلسات متعددی برای آن برگزار شده است.

حیدری افزود: با تمرکز بر 2 بانک قرار بود اعتبار لازم تخصیص یابد اما این مهم محقق نشد و از وزیر اقتصاد درخواست پروژه سد را داریم. هواسان استثنا باشید

اشاره کرد امهال وام مناطق زلزله زده گفت: وام 2 ساله مناطق زلزله زده توسط دولت امهال یک سال دیگر تمدید شد اما به استثنای تعدادی از بانک ها قانون را رعایت نکردند و مردم به جای سود 4 درصد 24 درصد پرداخت کردند و مردم متضرر شدند.

نماینده مردم قصرشیرین سرپل‌ذهاب و گیلانغرب وی بیان کرد: فعال سازی واحدهای تولیدی کوچک یکی از مواردی است که مورد تاکید مردم و مسئولان استان کرمانشاه است و با وجود اخذ مجوز برای پرداخت تسهیلات تبصره 18 هنوز اعتبار لازم پرداخت نشده است.

حیدری با اشاره به وضعیت منطقه آزاد تجاری قصرشیرین افزود: برای هر یک از مناطق آزاد استان خاصی انتخاب شد که همان استان کرمانشاه است که مرز جلفا است و قرار شد طرح جامعی تهیه و به سازمان ارائه شود. دولت اما با رویکرد قصرشیرین دبیرخانه موفق نخواهد شد و تمامی اختیارات در کمیسیون تلفیق به وزیر اقتصاد داده شده است.

وی ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین به مساحت یک هزار و 35 هکتار ایجاد شد و مردم انتظار داشتند که به قطب اقتصادی تبدیل شود اما تاکنون بک کارخانه و واحد تولیدی در آنجا ساخته و راه اندازی نشده است.

دکمه بازگشت به بالا