اجتماعی

آب تصفیه شده فاضلاب باعث زنده شدن تالاب شادگان می‌شود

آب تصفیه شده فاضلاب باعث زنده شدن تالاب شادگان می‌شود

وزیر کشور گفت: با افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شهرستان شادگان شرایط مناسبی برای احیای تالاب شادگان فراهم می شود.

به گزارش ایواره، دکتر احمد وحیدی در مراسم افتتاح تصفیه خانه شهر شادگان گفت: افتتاح سیستم فاضلاب شهر شادگان خواست مردم بود و با تلاش دستگاه های ذیربط این مهم محقق شد. شبانه روزی.”

وی افزود: در تلاش هستیم تا شبکه آب و فاضلاب سایر مناطق را به این شبکه متصل کنیم تا شهروندان عزیز شهرستان شادگان نگران این موضوع نباشند.

وی گفت: با افتتاح این تصفیه خانه ظرفیت زیادی از نظر استفاده از آب بهداشتی و تصفیه شده برای کارهای کشاورزی فراهم می شود و بر اساس گزارشی که کارشناسان این حوزه به دست آورده اند، آب تصفیه شده استانداردهای لازم برای استفاده را دارد. در نواحی صنعتی و دارای کشاورزی است.

وزیر کشور در ادامه سخنان خود گفت: موضوع مهم دیگر ورود آب تصفیه شده به تالاب شادگان است که به نوبه خود باعث احیای تالاب می شود.

توجه به اشتغال شهرستان از دیگر محورهایی بود که دکتر وحیدی به آن اشاره کرد و در این خصوص گفت: از استاندار خوزستان می خواهم در اسرع وقت از شرکت های فعال دعوت به عمل آورده و سهم هر یک از شرکت ها در دستیابی به اشتغال پایدار را مشخص کنند. استان

وزیر کشور افزود: شهرستان شادگان با داشتن ظرفیت های مختلف اعم از کارخانه، پتروشیمی، کشاورزی، دامپروری و صیادی شرایط مناسبی برای به کارگیری افراد جویای کار دارد و این موضوع باید توسط استاندار و فرماندار اجرایی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، وی در پایان به حماسه آفرینی های مردم شهرستان در ادوار مختلف تاریخ به ویژه هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: آنها کشوری داشتند و این قابل ستایش است

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا