اجتماعی

ثبت ۶۶۳۵ شکایت در سامانه اختصاصی وزارت آموزش و پرورش/۲۷ درصد شکایات آموزشی بودند

ثبت ۶۶۳۵ شکایت در سامانه اختصاصی وزارت آموزش و پرورش/۲۷ درصد شکایات آموزشی بودند

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش از برنامه های ویژه اداره کل ارزیابی عملکرد وزارتخانه در سال 1400 خبر داد و گفت که از ابتدای اکتبر 1999 ، 6635 شکایت در سیستم پاسخگویی به شکایات ثبت شده است وزارت آموزش و پرورش

محمد حسین کفراشی در مصاحبه ای با ایواره وی در همین رابطه اظهار داشت: ارزیابی دستگاه هر ساله به صورت کلی و شاخص های خاص انجام می شود. نظارت بر روند و کیفیت آموزش در اکوسیستم جدید کرونا ، نظارت بر روند ثبت نام و نظارت بر بازگشایی مدارس در دستور کار امسال قرار دارد.

وی افزود: روند آموزشی ، آموزشی و اجرایی مدارس طی سال تحصیلی 1401-1400 رصد می شود. دستورالعمل کمیته اداری بهداشت و مبارزه با فساد در اجرای بازرسی از مواد 91 و 92 و جهت برنامه حمایت از حقوق شهروندی از دیگر برنامه های ویژه ما است.

مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش آماری از وضعیت شکایات دریافت شده از اداره کل از ذینفعان ارائه داد و گفت: از ابتدای سال تحصیلی یعنی اکتبر 1999 ، 6635 شکایت در سیستم پاسخ به شکایات در http: // shekayat.medu.ir/ ثبت شده است.

کفراشی رایج ترین موضوعات در شکایات را گزارش کرد و گفت: 28 درصد شکایات مربوط به شکایات اداری و 27 درصد شکایات آموزشی بوده است. برخی از آنها با ثبت نام ، حقوقی ، مالی ، رفاهی ، سرپرستی و سایر موارد سرو کار دارند.

وی ادامه داد: دو نوع عملکرد در این سیستم وجود دارد؛ اولین رسما شکایت کنید آیا آن شخص با نام و هویت واقعی در حال ثبت شکایت از هر موجودی است که کد رهگیری دارد و می تواند آن را دنبال کند. دومین ارائه گزارش های عمومی این کار توسط والدین ، ​​دانش آموزان یا همکاران فرهنگی انجام می شود و از آنجا که هویت خبرنگار در گزارش مشخص نیست ، اطلاع رسانی گزارش به شخص گزارش دهنده امکان پذیر نیست. اگر خبرنگار می خواهد پرونده را پیگیری کند یا خود را معرفی کند ، باید رسما شکایت کند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: “طبق قانون ، ما موظف هستیم در هفت تا 10 روز کاری به کسانی که از سیستم شکایت کرده اند با نام و نشان خود پاسخ دهیم.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا