استان ها

تأکید نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بر حفظ و احیای صنایع‌دستی بومی

تأکید نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی بر حفظ و احیای صنایع‌دستی بومی

به گزارش خبرگزاری ایواره از استان سمنان ، علی اصغر خانی در مراسم جشن هفته صنایع دستی در شهرستان شاهرود با تأکید بر رونق صنایع دستی در حوزه انتخابیه ، گفت: “در بین نسل جوان تأمین شد”.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ترویج صنایع دستی زمینه اقتصاد این صنعت هنری را فراهم می کند ، افزود: بود.

سرپرست اداره کل میراث ، فرهنگ ، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز در این مراسم گفت: از 5 هزار صنعتگر استان سمنان 2 هزار نفر در شهرک شاهرود فعالیت دارند.

حمیدرضا دوست محمدی افزود: حدود هزار صنعتگر شهرستان شاهرود در شهرستان کلاتهخیج فعالیت دارند و این نشان از اهمیت این شهر و شهرستان شاهرود در زمینه صنایع دستی دارد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با اشاره به اینکه 42 کاردستی در شاهرود فعال است ، گفت: “شاهشت شاهرود”.

وی با تأکید بر اینکه دو اثر از هنرمندان شهرستان شاهرود دارای بهترین نشان صنایع دستی از یونسکو است ، افزود: 20 کاردستی این شهرستان در سراسر کشور ثبت شده است و صنایع دستی شهرستان شاهرود یکی از مهمترین آثار ثبت شده این فهرست شهر است.

در این مراسم از تعدادی از هنرمندان و فعالان عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان شاهرود تجلیل شد.

46

دکمه بازگشت به بالا