اجتماعی

بسته‌بندی مواد غذایی آماده، بیشترین زباله‌های راه یافته به اقیانوس‌های جهان

بسته‌بندی مواد غذایی آماده، بیشترین زباله‌های راه یافته به اقیانوس‌های جهان

نتایج یک بررسی جامع نشان می دهد که بسته بندی پلاستیکی مواد غذایی و نوشیدنی های آماده برای مصرف مواد غذایی معمول ترین زباله هایی است که به اقیانوس های جهان می رسد.

به گزارش ایواره ، نتایج مطالعه نشان داد که کیسه های یکبار مصرف ، بطری های پلاستیکی ، ظروف غذا و بسته بندی مواد غذایی چهار نوع متداول زباله هستند که باعث آلودگی دریاها می شوند و تقریبا نیمی از زباله های ساخته شده توسط بشر را تشکیل می دهند.

این مطالعه همچنین نشان داد که فقط 10 محصول پلاستیکی ، از جمله درهای پلاستیکی و وسایل ماهیگیری ، به دلیل استفاده گسترده و تجزیه بسیار کند ، سه چهارم زباله ها را تشکیل می دهد.

محققان گفتند با شناسایی منابع اصلی پلاستیک ارسال شده به اقیانوس ها ، مشخص می شود که برای جلوگیری از جاری شدن زباله از منبع آنها ، چه تدابیری لازم است.

محققان اسپانیایی افزودند: جای تعجب نیست که پلاستیک 80٪ زباله را تشکیل می دهد ، اما ما از نسبت بالای بسته بندی پلاستیک در غذاها و نوشیدنی های آماده برای ما شگفت زده شده است.

به گفته گاردین ، ​​این اطلاعات به سیاست گذاران کمک می کند تا از ورود آوار به اقیانوس جلوگیری کنند ، نه فقط تمیز کردن منابع آب.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا