اجتماعی

استاندار تهران: مشکلات و تنگناهای محیط زیستی محلی و ملی نیست

استاندار تهران: مشکلات و تنگناهای محیط زیستی محلی و ملی نیست

استاندار تهران در پیامی به مناسبت روز جهانی محیط زیست بر لزوم تغییر نگاه به استفاده پایدار از محیط زیست تأکید کرد.

به گزارش ایواره ، انوشیروان محسنی بندپی به مناسبت روز جهانی محیط زیست پیامی صادر کرد و تأکید کرد که در دنیای امروز دیگر مسائل زیست محیطی ، مشکلات و بن بست ها به عنوان موضوعات محلی و حتی ملی در نظر گرفته نمی شوند و هرگونه زیست محیطی زیست شناسی در هر جای کره زمین وجود خواهد داشت. مسئله ای گسترده برای همه ساکنان آن.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاندار تهران ، متن پیام استاندار تهران به شرح زیر است:

“محیط زیست میراث مشترک بشریت است و حفاظت از آن یک وظیفه عمومی است ؛ رشد و توسعه دانش بشری در زمینه های مختلف و ارتقا of رفاه اجتماعی ، نیازهای جدیدی برای انسان ایجاد کرده است که بدون توجه به فعالیت های توسعه ای می تواند برآورده شود. نبوده و نخواهد بود.

از طرف دیگر ، محیط زیست یکی از ارکان توسعه پایدار است و صرف نظر از محیط زیست ، منابع طبیعی-ملی و انسانی آسیب می بینند و این پیامدهای نامطلوبی را بر کره زمین تحمیل می کند. بنابراین دستیابی به توسعه پایدار از نظر ابعاد مکانی و زمانی مستلزم مشارکت متقابل است. در دنیای امروز ، مسائل زیست محیطی ، مشکلات و بن بست ها دیگر به عنوان موضوعات محلی یا حتی ملی در نظر گرفته نمی شوند و به دلیل وابستگی متقابل و غیرقابل تقسیم محیط با جنبه های مختلف زندگی بشر ، در واقع ظهور هرگونه مشکل زیست محیطی در هر یک از موارد دیگر است. بخشی از جهان یک مسئله گسترده برای همه ساکنان آن خواهد بود.

روز جهانی محیط زیست نقطه عطفی برای همه است تا آنچه از طبیعت و محیط زیست از نگاه یک طرفه بهره برداری غیراصولی و غیرقانونی از انسان انجام شده است را مرور کنند تا حقوق نسل های کنونی و آینده تغییر کند. اطمینان از استفاده پایدار از محیط زیست

“ضمن تبریک به همه فعالان و دلسوزان این حوزه به مناسبت 5 ژوئن روز جهانی محیط زیست ، از تلاش همه همکاران در اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در حفاظت و حفظ محیط زیست قدردانی می کنم.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا