اجتماعی

بازگشایی اولین کانون طناب زنی دانش آموزی کشور/سنجش ثانویه قد و وزن دانش آموزان در اسفندماه

بازگشایی اولین کانون طناب زنی دانش آموزی کشور/سنجش ثانویه قد و وزن دانش آموزان در اسفندماه

معاون تربیت بدنی و بهداشت وزارت آموزش و پرورش درباره روند اجرای طرح کنترل اضافه وزن دانش آموزان (کوچ) گفت: “در ماه آخر سال ، برای ارزیابی این طرح ، ارزیابی ثانویه ای از دانش آموزان “. آموزش و مداخلات لازم برای دانشجویان چاق و دارای اضافه وزن و همچنین کاهش وزن در حال انجام است.

مهرزاد حمیدی در مصاحبه ای برای ایواره ، وی با بیان اینکه میثاق ما در آموزش و پرورش اجرای سند اساسی تحول است ، اظهار داشت: ترجمه سند کار سختی نیست. سند تحول به معنای توجه به زمینه های تحصیل دانش آموزان در سراسر کشور است. جمعیت هدف ما در تربیت بدنی 14 میلیون نفر است و باید به 14 میلیون نفر خدمات ارائه دهیم.

وی افزود: باید از فعالیت های ملی به سمت فعالیت های مدارس حرکت کنیم. اجرای سند به معنای بازی های المپیک در مدارس ، مراکز درون مدرسه ای و ورزش های صبحگاهی است. اجرای سند به معنای دریافت خدمات سرگرمی ورزشی است که در آن مخاطب داریم. به همین دلیل سعی کردیم کل بودجه ورزشی را به مدرسه برسانیم و فقط در ستاد هزینه نکنیم.

سه ساعت به کلاس تربیت بدنی اضافه شد

معاون تربیت بدنی و بهداشت وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هر فعالیتی که انجام می دهیم باید تأثیرات و فواید آن بر دانش آموز داشته باشد ، گفت: ما باید از این نسل محافظت کرده و آنها را شاد و سالم نگه داریم. آموزش کنکور تعادلی برای فرزندان ما ایجاد نمی کند. ما باید این نسل را به شکلی متعادل در همه ابعاد وجودی آموزش دهیم. سه ساعت به آموزش تربیت بدنی اضافه شده است که اهمیت آن را نشان می دهد. همچنین در ماه های اخیر بیش از 400 سالن ورزشی افتتاح شده است.

وی افزود: یک روز تاج ناپدید می شود و بچه ها به مدرسه برمی گردند و مشتاق فعالیت هستند ، بنابراین باید زمینه حضور آنها را فراهم کنیم. دانش آموزان ما نشسته اند و ما باید مدرسه را برای فعالیت های حرکتی پویا و فعال نگه داریم.

افتتاح اولین مرکز طناب زنی دانشجویی کشور در شهر قدس

حمیدی همچنین با اشاره به افتتاح اولین مرکز طناب زنی دانشجویی در کشور در شهر قدس که چند ماه پیش قول گروه “پرواز” را داده بود که در برنامه عصر جدید شرکت کردند ، گفت: طناب زدن یک فعالیت حرکتی ساده است اما هماهنگی چشم ، اندام و تناسب اندام ایجاد می کند و آمادگی جسمانی را افزایش می دهد و یک تمرین کامل است. ورزش های هوازی قلب و عروق را بلند می کند و نظم ذهنی ایجاد می کند. امیدواریم مراکز طناب زنی مدارس کشور توسعه یابد.

اندازه گیری ثانویه قد و وزن دانش آموز در مریخ

صدور رونوشت برای بررسی وضعیت جسمی دانش آموزان

حمیدی در ادامه روند اجرای طرح کنترل اضافه وزن دانش آموزان (کوچ) را تشریح کرد و گفت: در ماه آخر سال برای ارزیابی این طرح ارزیابی ثانویه از دانش آموزان خواهیم داشت. آموزش و مداخلات لازم برای دانشجویان چاق و دارای اضافه وزن و همچنین کاهش وزن در حال انجام است.

وی افزود: ما علاوه بر ارائه آموزش های لازم به خانواده ها توسط كاركنان آموزش دیده در سطوح مختلف ، برای همه دانش آموزان كارنامه صادر می كنیم تا مشخص شود كه در ترم اول وضعیت جسمی آنها چگونه است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا