عمومی

۹ روش برای محافظت از مغز در برابر ذرات معلق هوا

۹ روش برای محافظت از مغز در برابر ذرات معلق هوا

حساسیت افراد مختلف نسبت به ذراتی که از هوا می آیند متفاوت است ، اما یافته های جدید نشان می دهد که کدام یک از آلاینده ها در معرض آن قرار گرفته اید و کدام یک را استنشاق و بلعید در تشکیل آسیب عصبی بسیار مهم است.

به گزارش ایواره ، عصر ایران به نقل از EasyHealth Options وی گفت: “ما می دانیم که قرار گرفتن در معرض ذرات معلق در هوا ، به ویژه ذرات منتشر شده از اگزوز ماشین ، می تواند مغز انسان را تغییر دهد. ذرات معلق فلزی و سایر آلاینده های نهفته در هوای آلوده می توانند از طریق بینی به مغز وارد شده و واکنش التهابی ایجاد کنند.

التهاب مغز نقش مهمی در بیماری آلزایمر دارد. بنابراین ، یک محرک التهابی دیگر می تواند سلامت شناختی انسان را به صورت مارپیچی رو به پایین هدایت کند. مطالعه محققان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی نشان داد که زنان مسن که در مناطقی با میزان ذرات بالاتر از سازمان حفاظت از محیط زیست ایالات متحده زندگی می کنند 92 درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری آلزایمر یا زوال عقل هستند.

اکنون می دانیم که آلودگی هوا با بیماری پارکینسون و بیماری نورون حرکتی نیز در ارتباط است و آسیب می تواند خیلی زودتر از آنچه در گذشته تصور می شد ، شروع شود. محققان دانشگاه لنکستر انگلیس شرایط ساقه مغز 186 نفری را که در مکزیکو سیتی زندگی می کردند ، شهری که برای ده ها سال در معرض سطح خطرناک آلودگی هوا قرار داشت ، از 11 ماه تا 27 ماه ، بررسی کردند. سال ها. آنها نه تنها نشانگرهای بیماری آلزایمر بلکه بیماری پارکینسون و نورون حرکتی را در ساقه مغز آنها یافتند.

آنها همچنین دارای غلظت بالایی از ذرات آهن ، آلومینیوم و تیتانیوم در مغز خود ، به ویژه در ماده سیاه و مخچه خود بودند.

تغییرات مغز ناشی از ذرات هوا

مارکرهای ذکر شده توسط محققان ، از جمله توده های سلول عصبی ، پلاک ها و رگه های ناشی از پروتئین های تحریف شده در مغز ، نشانه بارزی از بیماری آلزایمر بود. این موارد در یک نوزاد 11 ماهه نیز مشاهده شده است. به نظر می رسد آلاینده های هوا می توانند از طریق استنشاق یا بلع وارد ساقه مغز شوند. آنها به طور خاص با آسیب به ماده تاریک ، بخشی از ساقه مغز که مسئول فعال کردن و مهار نورونهای حرکتی است و به ما امکان می دهد حرکتهای حرکتی را روان انجام دهیم ، مرتبط شده اند.

آسیب ماده سیاه ارتباط مستقیمی با بیماری پارکینسون دارد.

چگونه خود را در برابر آلودگی محافظت کنیم

استعداد حساسیت افراد مختلف نسبت به ذرات معلق در هوا در افراد مختلف متفاوت است ، اما یافته های جدید نشان می دهد که در معرض کدام آلاینده ها قرار دارید و چه عواملی را استنشاق و بلعید در شکل گیری آسیب عصب بسیار مهم است.

در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای شروع روند آماده سازی برای مراقبت و محافظت در برابر آلودگی هوا انجام دهید:

کلم بروکلی و سایر غذاهایی که به کبد کمک می کند تا بدن را سم زدایی کند ، بخورید.

ماهی بخورید ، مخصوصاً آنهایی که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 مانند ماهی آزاد ، ماهی ساردین و ماهی تن هستند. ثابت شده است که اسیدهای چرب امگا 3 با التهاب مغز مقابله کرده و از برخی آسیب های مغزی ناشی از نوروتوکسین ها مانند سرب و جیوه جلوگیری می کند.

ویتامین B مصرف کنید. یک مطالعه در دانشگاه کلمبیا نشان داد که مصرف مکمل های ویتامین B6 ، B12 و اسید فولیک به طور قابل توجهی اثرات منفی آلودگی هوا در جهان را کاهش می دهد.

آلفا لیپوئیک اسید مصرف کنید. این یک آنتی اکسیدان قوی است و دارای فعالیت های شیمیایی فلزی است. این ترکیب هم در محلول در چربی و هم در آب قابل جذب در روده است و از موانع غشای سلولی و سد خونی مغزی عبور می کند.

مصرف فسفاتیدیل سرین را در نظر بگیرید. این ماده یکی از مواد مغذی آزمایش شده برای سلامت مغز و حافظه است. این ماده مغذی یکی از عناصر اصلی ساخت سلولهای مغزی است.

غذاهای غنی از آنتی اکسیدان بخورید. غذاهایی مانند توت ، شکلات تلخ ، لوبیای قرمز و گیلاس ، که سرشار از آنتی اکسیدان هستند ، می توانند با استرس اکسیداتیو در پشت کاهش شناخت مقابله کنند.

گلوتاتیون مصرف کنید. با افزایش سن ، بدن گلوتاتیون کمتری تولید می کند ، که برای محافظت در برابر استرس اکسیداتیو در برابر آلودگی هوا به بدن نیاز دارید. سبزیجات صلیبی و سایر غذاهای غنی از گلوتاتیون می توانند به افزایش سطح بدن کمک کنند.

کوآنزیم Q10 و پیروکینولین کینون (PQQ) را مصرف کنید. با هم ، این دو آنزیم با افزایش میتوکندری و کاهش استرس اکسیداتیو به محافظت از سلول های عصبی مغز کمک می کنند.

کلاته شدن را در نظر بگیرید. این فرایندی است که در آن از یک ماده اتصال دهنده برای گرفتن و از بین بردن آلاینده های مضر مانند فلزات سنگین استفاده می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا