عمومی

پدر یا پسر؟ کدام گلر بهتری است؟

پدر یا پسر؟ کدام گلر بهتری است؟

درخشش امیر عابدزاده در لیگ پرتغال این سال را ایجاد کرده است که آیا او دروازه بان بهتری است یا پدرش؟

به گزارش ایواره ، این روزنامه جام جم وی نوشت: “من امیر را به بهترین دروازه بان جهان تبدیل خواهم کرد.” این جمله احمدرضا عابدزاده است ، جمله ای قدیمی مربوط به 23 سال پیش. احمدرضا در آن روزها در اوج محبوبیت و موفقیت خود بود و پسرش امیر با اینکه تنها چهار سال داشت اما اغلب برای تمرین با پدر به پرسپولیس می رفت. پیش بینی اینکه یک پسر چهار ساله به بهترین دروازه بان جهان تبدیل شود ، فقط به این دلیل که پدر مشهوری دارد باورنکردنی بود. حتی وقتی امیر عابدزاده بزرگ شد و با کمک پدر معروفش به آکادمی های دروازه بانی در امارات و انگلیس رفت ، هیچ کس باور نمی کرد که امیر می تواند به جایگاه مهمی در فوتبال دست یابد و حداقل بتواند در لیگ ایران بازی کرد. سرنوشت او سرنوشت فرزندان بسیاری دیگر از ستاره های فوتبال در نظر گرفته شد ، که در نمونه های درونی محمد پروین ، پسر علی پروین پیشتاز هستند. محمد قرار بود در سن 18 سالگی بهترین بازیکن ایران باشد ، اما تمام فوتبال او با کمک نفوذ پدر و حضور بی پایان در تیم های بی ریشه مانند استیل ، آذین به پوشیدن پیراهن پرسپولیس خلاصه شد. و پارسه. اما امیر عابدزاده متفاوت بود. 23 سال می گذرد که احمدرضا ادعا می کند پسرش به یکی از بهترین گلزنان جهان تبدیل خواهد شد. امروز ، در سن 27 سالگی ، امیر حتی در میان بهترین دروازه بان های جهان نیست ، اما شرایطی دارد که برای هیچ کس قابل پیش بینی نیست.

راه سخت امیر کوچک

“امیر عابدزاده بهترین دروازه بان لیگ برتر فعلی پرتغال است.” این جمله توسط احمدرضا عابدزاده گفته نشده است ، این بخشی از گزارش روزنامه پرتغالی Abolai در مورد دروازه بان ایرانی و تیم Maritimo 27 ساله پرتغالی است.

اگر امیر به لطف پدرش از کودکی به عضویت آکادمی دروازه الوصل درآمد یا به لطف پدرش توانست مدتی در پرسپولیس بماند ، این بار به یکی از بهترین دروازه بان های لیگ برتر پرتغال ، یکی از معتبرترین لیگ های فوتبال اروپا ، و او از پدرش کمک نکرد.

بدیهی است که موفقیت امیر به دو موضوع بستگی دارد. امکاناتی که پدرش از کودکی برای او فراهم می کرد و ثانیا سخت کوشی و تمرین او. امیر در سن 12 سالگی ، بدون حضور والدین و تنها خواهرش ، به تنهایی عازم لندن شد. در این کشور او روزانه دو ساعت با مترو سفر می کرد تا به مدرسه خود برود. وی در سال 2009 به تاتنهام پیوست و بعداً به تیم ببرهای لندن پیوست. تحمل این شرایط سخت برای پسری که در کشور دیگری تنها زندگی می کند دشوار است ، اما امیر کارهای زیادی را از پدرش آموخته بود. این کار سخت امیر را از انگلیس به آمریکا و تیم هایی مانند آبی های لس آنجلس کشاند. وقتی پیشرفت بیشتری کرد ، به ایران آمد تا راه خود را به سمت فوتبال حرفه ای اروپا هموار کند و به عضویت تیمهایی مانند پرسپولیس و راه آهن درآمد. حتی در آن زمان نیز کسی اعتماد زیادی به او نداشت زیرا او هنوز زیر سایه سنگین احمدرضا بود.

امیر علی رغم تحمل سختی های فراوان هنوز بازیکنی بود که به لطف پدرش قرار بود دروازه بانی قدرتمند باشد اما حداقل حساب امیر از دیگر فرزندان ستاره هایی که اصرار به فوتبالیست شدن دارند جدا شده است.

یک سوال کلیدی

“امیر در این فصل بهترین پس اندازها را داشته است.” او در موقعیت خوبی قرار دارد و در مقابل توپهای غیر منتظره سریع واکنش نشان می دهد. “اینها حتی حرفه احمدرضا نیستند. بخش دیگر گزارش روزنامه پرتغالی Abola است. هوش امیر و البته مهمترین قسمت را نشان می دهد: “عابدزاده همچنین می تواند به فکر بازی در لیگهایی مانند اسپانیا ، انگلیس و ایتالیا باشد.”

امیر عابدزاده در یکی از بهترین لیگ های اروپا بازی می کند. در این میان پدر مشهور و موفق وی که مسلماً یکی از بهترین دروازه بانان تاریخ فوتبال ایران است حتی در دوران اوج خود نیز نمی توانست وارد لیگ اروپا شود. روزگاری تیمی از یونان می خواست آن را بیرون بکشد اما نتیجه ای نداشت. اما اکنون پسرش در لیگ با کیفیت پرتغال عالی است و توانایی رسیدن به لیگ های بزرگتر را دارد.

پرتغال یک قهرمانی واقعاً بزرگ و معتبر است. کافی است بگویم که لیگ برتر پرتغال ، همراه با لیگ های هلند و برزیل ، یکی از بزرگترین منابع صادرات بازیکنان به خارج از کشور است و در توسعه بازیکنان پیشرو است. اکنون امیر عابدزاده در لیگ برتر درخشان است و دروازه بان های زیادی مدعی پوشیدن پیراهن در لیگ دسته دوم پرتغال هستند.

حال این س questionال مطرح شده است که اگر اکنون آنقدر جدی گرفته نشود ، قطعاً در آینده مطرح خواهد شد. امیر بهتر است یا احمدرضا؟ به عبارت دیگر ، آیا بهترین عقاب است یا عقاب؟ مطمئناً ، بسیاری از طرفداران Sine Chuck Abedzadeh چنین سوالی را اساساً اشتباه می دانند ، اما فراموش نکنیم که امیر اکنون یکی از بهترین دروازه بان های اروپا است و در هفته های اخیر بهترین گلزن هفته لیگ برتر شناخته شده است پرتغالی. او انجام داد.

او که به برخی از زبانهای زنده جهان مسلط است ، سریعتر و سریعتر از پدرش است. البته در یک نقطه قابل توجه ، کیفیت بازی احمدرضا عابدزاده به شدت تحت تأثیر زانوی آسیب دیده وی قرار گرفت ، اما در هر صورت ، آمادگی و کیفیت بسیار بالای عابدزاده جوان فوق العاده برجسته است. او اکنون دروازه بان اصلی Mar e ri timo پرتغال است و ستاره تیمش مورد توجه هواداران و کارشناسان قرار دارد.

با توجه به اینکه عمر یک دروازه بان طولانی است و البته با توجه به 27 ساله بودن امیر ، می توان پیش بینی کرد که وی می تواند به یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ فوتبال ایران تبدیل شود. در شرایطی که بیرانوند مصدوم است و فرصت زیادی برای بازی در تیم آنتورپ بلژیک وجود ندارد ، امیر می تواند با استفاده کامل از این شرایط به هدف تیم ملی برسد و شماره یک خود را ثابت کند.

اما از همه جالبتر دیدن یک دروازه بان ایرانی در لیگ های معتبر اروپا است. امیر در اینتر؟ در چلسی؟ دورتموند؟ اتلتیکو مادرید؟ واقعیت این است که او این روزها در اوج است و ما آنقدر درباره او اطلاعات داریم که می خواهیم حتی به این س theseالات مهیج پاسخ دهیم.

عابدزاده گلزن پرتغال شد

در اواخر ماه اکتبر ، سایت پرتغالی Golpoint بهترین بازیکنان ماه را از نتایج داده شده به بازیکنان در هر مسابقه انتخاب کرد و امیر عابدزاده با امتیاز 66/6 بهترین گلزن ماه قهرمانی پرتغال شد.

عابدزاده چنان در دروازه ماریتیمو درخشید که مدام مورد ستایش رسانه های پرتغالی قرار گرفت. تیم منتخب ماه به شرح زیر است:

دروازه بان: امیر عابدزاده (ماریتیمو)

مدافعان: Xenadin (مارتو تیمو) ، Adrelan (خیابان ریو) ، Esgave (Blenens) ، Grimaldo (بنفیکا)

هافبک ها: گابریل (بنفیکا) ، اوتاویو (پورتو) ، پدرو (اسپورتینگ)

مهاجمان: لامیراس (Familica) ، Galeno (براگا) ، Valdashmit (بنفیکا)

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا