استان ها

کمبود نیروی خدماتی در مدارس قم

کمبود نیروی خدماتی در مدارس قم

ایواره / قم معاون پرورشی و آموزش و پرورش استان قم با اشاره به طرح تأمین نیروهای خدماتی و رفع مشکل نظافت مدارس گفت: مدارس قم 721 پرسنل کم خدمت دارند.

سهراب مقدمی امروز در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش استان قم ، از مراحل سرانه تخصیص وام دانشجویی خبر داد: مرحله اول سپرده اسفند ماه با وام 2 میلیارد و 24 میلیون ریال و مرحله دوم سپرده گذاری وام شهریور با 7 میلیارد و 771 میلیون ریال ، همچنین مرحله سوم انتقال اعتبار 18 میلیارد و 129 میلیون ریال در سطح استان است که به مدارس واریز می شود.

معاون پشتیبانی و توسعه آموزش و پرورش استان قم با اشاره به طرح ارائه خدمات و حل مشكل نظافت مدارس افزود: بر اساس این طرح با استفاده از آیین نامه مالی مدرسه پس از تصویب نهایی ، مدیران وارد مذاكره شدند. با شرکتهایی که با خدمات تمیزکاری قرارداد 205 مدرسه را پوشش می دهند ، 721 نفر کسری داریم و تا حدودی بر این مشکل فائق آمده ایم.

معاون تربیت بدنی و بهداشت استان قم در بیان عملکرد آموزش و پرورش در شرایط فعلی با اشاره به اهمیت شناسایی ظرفیت های داخلی و خارجی در تحویل ، توزیع و اجرای دستورالعمل های بهداشتی ، گفت: دوره های ضمن خدمت دریافت شده آموزش های لازم و همچنین پیشگیری از بیماری کرونا قلب.

مجتبی رمضان بیگی به همکاری دستگاه های مختلف استان در زمینه آماده سازی مدارس اشاره کرد و گفت: علاوه بر تهیه اقلام و تجهیزات لازم در استفاده از دستورالعمل های بهداشتی و سرفصل های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ، مرکز بهداشت ، پلیس ، شهرداری و هلال احمر ، و همچنین بسیج فرهنگیان و گروههای جهادی و دانشجویان در این زمینه به ما کمک کردند.

گفتنی است ، جلسه شورای معاونین و روسای ادارات اداره کل آموزش و پرورش با حضور گزارشی از عملکرد و دستاوردهای معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش ، با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و فرهنگ ، ضمن بازدید از مدارس ، برگزار شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا