اجتماعی

آخرین خبرها از واکسن HPV ایرانی/ ابتلای سالانه ۱۳۰هزار تن به سرطان در کشور

آخرین خبرها از واکسن HPV ایرانی/ ابتلای سالانه ۱۳۰هزار تن به سرطان در کشور

رئیس اداره پیشگیری از سرطان وزارت بهداشت با اشاره به اثرات فوران تاج در برنامه های پیش بینی شده برای درمان و کنترل سرطان ، در رابطه با واکسن HPV تولید شده در کشور ، گفت: مطالعه بالینی واکسن HPV (موثر در پیشگیری از سرطان دهانه رحم) در حالی که فوران تاج روی اجرای آن تأثیر می گذارد ، امیدواریم که تا پایان سال وارد مرحله اجرا شویم.

در مصاحبه ای با ایواره ، دکتر علی قنبری مطلق وی در مورد برخی ادعاهای مطرح شده در مورد درمان سرطان با روشهای متفاوت از روشهای درمانی متعارف اظهار داشت: “باید به این واقعیت توجه کنیم که برخی افراد به دنبال منافع اقتصادی هستند و منطقی نیست که از روشهای منطقی و صحیح درمانهایی که سالهاست استفاده می شود “. هیچ منطقی پشت آن نیست و مورد تأیید مقامات علمی بین المللی و ملی قرار نگرفته است.

وی همچنین در مورد واکسن HPV که به صورت محلی تولید می شود (در جلوگیری از سرطان دهانه رحم م effectiveثر است) به ایواره گفت: “مراحل آزمایش بالینی واکسن HPV که به صورت محلی تولید می شود ، به پایان رسیده و اکنون در مرحله تصویب دولت غذا و دارو: آزمایش واکسیناسیون آغاز می شود: شیوع اپیدمی کرونا قطعاً در این روند بسیار مهم بوده است ، اما امیدواریم این مرحله آزمایشی را تا پایان سال آغاز کنیم.

وی در مورد مراکز تشخیص زودهنگام سرطان گفت: 75 مرکز افتتاح شده هنوز فعال هستند و هنوز مراکز جدیدی افتتاح نشده است اما برنامه های ما متوقف نشده است و امیدواریم گزارش مقدماتی در مورد اثربخشی مراکز داشته باشیم تشخیص زودرس سرطان تا هفته اول فوریه “. پیشنهاد این برنامه ها با تاج گذاری کمی متوقف شد ، اما با شدت دوباره ادامه یافت.

مطلق با تأکید بر اینکه 40 تا 50 درصد سرطان ها قابل پیشگیری هستند ، افزود: حداقل 50 درصد سرطان ها براساس آمار ایران قابل درمان هستند و با تلاش بیشتر در پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان ، درمان آن افزایش می یابد. ؛ ” فرهنگ سازی ، افزایش آگاهی عمومی ، افزایش مداخلات سیستماتیک توسط سیستم مراقبت های بهداشتی و غیره حتی از بسیاری از درمان های گران قیمت نیز مثرتر خواهد بود.

وی در مورد شایعترین سرطانها در زنان و مردان گفت: شایعترین سرطانها در زنان سرطان پستان و در مردان سرطان پروستات است ؛ البته در گذشته شیوع سرطان معده بیشتر در مردان ، اما با تغییر در شیوه زندگی ، سرطان پروستات شیوع بیشتری پیدا کرده است. طبق آمار سالانه ، 130،000 مرد در کشور مبتلا به سرطان تشخیص داده می شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا