عمومی

احیا و بازسازی 5 اثر تاریخی شگفت انگیز در آذربایجان شرقی در سال 1998 – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

احیا و بازسازی 5 اثر تاریخی شگفت انگیز در آذربایجان شرقی در سال 1998 - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

طبق نامه آنلاین ، احمد حمزه زاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ساختمان ها و مصنوعات باقیمانده از گذشته مانند یک لیوان کامل بود. نظر وی با شناخت تاریخ و فرهنگ جوامع ، ادامه داد: مهمترین دغدغه و رسالت همه این است که این گنج را حفظ و محافظت کنیم ، حفظ و افتخار کنیم و آن را به نسل های آینده منتقل کنیم که باید از آن گذشت ایجاد زیرساخت ها و تخصص های لازم. “

وی در ادامه تصریح کرد: اداره کل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی همواره عامل اصلی این موضوع جدی بوده است: “برای همه مشخص است که بخش بزرگی از تاریخ و تاریخ اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان و و غیره علت اصلی آذربایجان است وراثت این بنیاد جایگاه مهمی را در تاریخ تخلف ایجاد کرده است ، و اکنون کار معاصر است که تمام تلاش خود را برای حفظ گنجینه های عمیق انجام دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی می گوید: این اداره کل مرمت ، حفظ ، بازسازی و بازسازی پنج اثر تاریخی معروف را در سال 1998 در دستور کار قرار داده است ، و افزود: ساختمانهای تاریخی ، این دفتر عمومی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان از رده های شعب استانی ، کشوری و تبریز ، بیش از 2 کارگاه فعال ایجاد کرده است برای بازگرداندن شهرستان حسن پادشاه “،” آرامگاه چهارمار “و” بازار تاریخی تبریز “و همچنین” مرمت و ساماندهی “در مجتمع شیخ شهاب دین AHRI“ما قبلاً فقط آن را داشته ایم.

حمزه زاده همچنین با اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده در محله تاریخی کوارتت رشیدی عنوان کرد: “در سال 1998 شاهد کاوش های باستان شناسی در پیوستن به موسسه باستان شناسی آلمان ، دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز و معاون بودیم. در میراث فرهنگی. ” در همین راستا ، اقداماتی از قبیل اجرای دسترسی به مسیرهای توریسم الوار ، اقدامات اضطراری امنیتی برای حفاظت و ثبات ، حفاظت از حفاظت در برابر لکه گیری در مناطق غیرمجاز و اجرای دیوار از سنگ نیز ساخته شده است

وی همچنین در مرمت خانه شرکت کرد از Eki قاپلی تبریز پس از آتش سوزی ویرانگر در ماه مه 1998 ، اظهار داشت: “این خانه به حساب می آید.” ایکیقاپلی بازار تاریخی تبریز نیز طی 10 سال گذشته آتش گرفته است. مرمت این خانه به روشی خاص و مطابق با اصول مرمت انجام شد. و آجرها را بشویید ، سد را باز کرده و ببندید ، ضایعات را حفر کرده و از بین ببرید ، قوس را بکشید و اسباب بازی ها، چهره چینی و ساخت آجر با آجر و کف سنتی و سازماندهی و اجرای ماشین آلات و تأسیسات برقی.

حمزه زاده گفت: یکی از مهمترین و مؤثرترین اقدامات در جهت حفظ آثار تاریخی و فرهنگی ، ثبت آنها با فهرست آثار ملی است. از میان آنها ، 19 اثر ثبت شده مرتبط با آثار تاریخی (بناهای غیر منقول) ، 9 اثر متعلق به بناهای متحرک ، 6 اثر طبیعی ، 6 اثر معنوی و زمینه حریم خصوصی از آثار تاریخی نیز ثبت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی ضمن اشاره به شعار شورا ICOM در سال 1998 ، موزه ها به عنوان مراکز فرهنگی آینده و فرهنگ ، از تأسیس سه موزه استانی در سال 1998 خبر دادند و گفتند: “موزه ها به عنوان مراکز فرهنگی ، نقش اساسی در مبادله دارند. اطلاعات بین گذشته و آینده ، بنابراین در طول سال. ” 98 برای تقویت این رابطه ، مجوزهای لازم در سه موزه اعطا شده است: “شعر و ادبیات آذربایجانی” ، “خانه موزه شیخ محمد خیابانی” و “موزه چادر شبانه” و اقدامات لازم برای انجام این کار انجام شده است. موزه ها واقع خواهند شد

حمزه زاده به افزایش 10.5 درصدی تعداد بازدید از موزه های استان اشاره کرد و گفت: با توجه به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در جهان و رشد پتانسیل گردشگری ، شاهد افزایش چشمگیر بوده ایم. حضور توریستی در موزه های استان. ” این همین است در سال 1998 تاکنون 841،300 نفر از موزه های استان بازدید کردند.

دکمه بازگشت به بالا